24. výročie posvätenia kostola na Miletičovej

od | okt 21, 2021 | Saleziáni

Text a Foto: Jozef Kupka

V utorok 19. októbra si saleziáni a veriaci v Bratislave na Miletičovej pripomenuli 24. výročie posvätenia farského kostola Panny Márie Pomocnice kresťanov. Je to už 24 rokov, čo tento nový chrám slúži veriacim a miestnej farnosti.

Posviacka kostola Mileticova 02

Keď sa v Bratislave na Miletičovej v tridsiatich rokoch minulého storočia začínalo saleziánske dielo, bol tu plánovaný aj kostol. Časy sa však rýchlo zmenili, prišiel komunistický režim, ktorý úplne znemožnil stavbu kostola. Až po páde komunizmu a návrate saleziánov na Miletičovu sa mohlo pristúpiť ku stavbe kostola.

Základný kameň tohto chrámu požehnal Svätý Otec Ján Pavol II. pri svojej návšteve v Šaštíne 1. júla 1995.

Posviacka kostola Mileticova 04

Don Bosco dnes v roku 1997 informoval o posviacke nového kostola

Posviacka kostola Mileticova 03

10. decembra 1995 pápežský nuncius Luigi Dossena požehnal pozemok a spolu s provinciálom Ernestom Macákom urobil čestný výkop.

A potom sa pomaly začalo pracovať. Stavba rástla a s ňou rástli aj starosti, ako tu už pri každej stavbe býva. Hlavné bremeno zabezpečovania stavby zobral na seba salezián don Jozef Kutarňa. Z jeho iniciatívy a odvahy sa začal rodiť tento nový kostol.

Posviacka kostola Mileticova 05

Po svätej omši posedenie v čajovni nového oratória

29. mája 1997 na slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi bratislavsko-trnavský pomocný biskup Vladimír Filo mohol už požehnať pre nový kostol tri zvony. Práce už potom finišovali takže 19. októbra 1997 arcibiskup-metropolita Ján Sokol mohol nový kostol Panny Márie Pomocnice kresťanov konsekrovať a na nádvorí pred kostolom požehnať sochu dona Bosca.

Posviacka kostola Mileticova 06

A na záver oslavy spoločné vešpery s večerným slovkom

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Po troch rokoch poznačených koronou sme konečne mali naživo Don Bosco Show, na ktorú sme pozývali najmä rodičov našich mladých. Tematicky sa viazala na prierez histórie storočnice, počas ktorej my saleziáni pôsobíme na Slovensku.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Banská Bystrica

V prvej polovici februára bol u nás saleziánsky ples, detský karneval a manželský večer. Pri týchto podujatiach sme sa snažili upevniť rodinné prostredie v našom stredisku.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín