24 hodinový futbalový zápas

od | mar 13, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: Jozef Kupka SDB

U saleziánov v Bratislave na Miletičovej sa začiatkom marca uskutočnila tradičná 24 – hodinovka. Je to futbalový zápas, ktorý sa hrá bez prerušenia 24 hodín.

24 hodinovka 02

Zápas sa začal v piatok 11. marca o 19:00 a skončil sa v sobotu presne o 19:00. Počas celého tohto času hrali proti sebe dva tímy futbal v priestoroch starého oratória. Každé mužstvo malo troch hráčov, ktorí sa pravidelne striedali. Chlapci dbali, aby striedanie bolo dobre koordinované, aby bol vždy k dispozícii nejaký odpočinutý hráč, ktorý striedal iného vyčerpaného na ihrisku. Alebo sa striedali naraz celé trojice hráčov. Zapojili sa aj dievčatá, ktoré mali dva dvadsať minútové vstupy. Takže to bola pekná zábava hlavne v hlbokých nočných hodinách po polnoci, keď všetci naokolo spokojne spali, ale na ihrisku sa bez prerušenia bojovalo.

24 hodinovka 03

Oba tímy boli veľmi vyrovnané, aj keď ráno síce čierni prehrávali už o vyše 60 gólov, podarilo sa im zápas zdramatizovať, pretože záverečný výsledok zápasu bol 473 : 483.

24 hodinovka 04

Futbalová 24 – hodinovka sa na Miletičovej hrá už 26 rokov vždy na začiatku pôstneho obdobia. Je to veľmi dlhá tradícia počas ktorej sa na tomto ihrisku vystriedalo už množstvo hráčov a oratoriánov, ktorí ku saleziánom chodievali. Aj počas tohto ročníka prišli viacerí starší hráči na zápas so svojou rodinou a malé deti sledovali, ako ich otec hrá futbal.

24 hodinovka 05

Tohtoročná 24 – hodinovka je za nami a ďalšie ročníky tejto futbalovej súťaže sú pred nami, aby si na nej zahrali 24 hodinový futbal nové generácie chlapcov a dievčat, spolu s tými staršími generáciami, ktoré ho tu hrali roky a roky pred nimi.

24 hodinovka 06

24 hodinovka 07

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.