24. Generálna kapitula Inštitútu Dcér Márie Pomocnice

od | nov 14, 2021 | Osobitný článok

Popis fotografie:
Zľava do prava: provinciálna predstavená sr. Monika Skalová, generálna Matka Chiara Cazzuolo, provinciálna radkyňa za pastoráciu mládeže sr. Marta Baňasová

 

Skúsenosťou viery a školou formácie bola XXIV. Generálna kapitula Inštitútu Dcér Márie Pomocnice, ktorá sa konala v Ríme v dňoch 12. 9. – 24. 10. 2021.

Téma  XXIV. GK „Urobte všetko, čo vám On povie (Jn 2, 5). Komunity, ktoré plodia život v srdci súčasného sveta”, sprevádzala skúsenosť kapituly. Členky kapituly zapojila do sesterského života a do reflexie, modlitby a počúvania i konfrontácie. Ich syntézou je kapitulný dokument “S Máriou byť „prítomnosťou“, ktorá plodí život.“

Na tejto kapitule bola zvolená aj nová generálna rada Inštitútu FMA na čele s generálnou Matkou Chiarou Cazzuolo a to na obdobie rokov 2021 – 2027.

Dva dni pred skončením kapituly nečakane zavítal medzi členky kapituly do generálneho domu aj svätý otec František. Bola to veľká milosť a radosť zároveň.

Slovenskú provinciu Inštitútu FMA zastupovali na kapitule provinciálna predstavená sr. Monika Skalová a delegátkou bola provinciálna radkyňa za pastoráciu mládeže sr. Marta Baňasová.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Malá cesta kresťanských manželov

V týchto dňoch prináša Vydavateľstvo DON BOSCO v spolupráci s Radou KBS pre rodinu výnimočný pastoračný materiál s názvom: Malá cesta kresťanských manželov.

Don Bosco takmer ako Mozart

Don Bosco miloval hudbu. Hral na husliach, organe a klavíri, ale len vtedy, keď ich našiel v dome nejakého priateľa. Hudba a spev boli pre neho skvelým spôsobom komunikácie s mladými ľuďmi.

Májový Rebrík

Tento rok v máji slávime Slávnosť Zoslania Ducha Svätého, preto aj Téma májového Rebríka je: Plameň Ducha Svätého.