Spiritualita dona Bosca

od | okt 14, 2021 | Osobitný článok

Autor: Giuseppe Buccellato

Pôvod a charakteristické prvky spirituality zakladateľa saleziánov

Tato mala knižka je pokusom zanalyzovať a súhrnne vyjadriť charakteristické prvky spirituality svätého Jána Bosca a koreňov jeho duchovnej skúsenosti. Život človeka – a tým viac život svätca – je dôvernou, skrytou záležitosťou. Najvzácnejšia časť jeho vonkajšieho i vnútorného príbehu určite uniká skúmaniu, ktoré si nárokuje objektívnosť. Napriek tomu sme chceli ponúknuť tým, čo sa pozrú zbližša – hoci aj po prvýkrát – na spiritualitu piemontského svätca, niektoré prvky na zamyslenie a niekoľko podnetov na hlbšie štúdium. Aj keď obraz vyplývajúci zo záverov je zámerne stručný, je založený na zdokumentovanom štúdiu a výskume. Preto sa môže stať nástrojom overovania pre duchovnú rodinu dona Bosca, ktorá je povolaná opatrovať ako vzácny dar svoj „genetický kód“, duchovné dedičstvo, ktoré dostala od zakladateľa.

Knihu vydalo Vydavateľstvo Don Bosco v roku 2021 pre potreby saleziánskej rodiny.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Petícia – Neberte nám 2%!

Občianske združenia a neziskové organizácie spustili podpisovú akciu, v ktorej vyzývajú vládu, aby ponechala asignáciu 2% z daní v aktuálnom stave.

Parkovanie na Troch hôrkach

Saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach ukončili stavbu parkoviska pri svojom dome a začali s jeho prevádzkou.

Chcete od filmu viac?

Na internete vzniká nová streamovacia platforma Filmana s kresťanskými filmami, ktoré budú ponúkané v slovenskom a českom jazyku.

Darujme úsmev

Adventný sociálny projekt „Darujme úsmev“ je projekt na pomoc rodinám v núdzi. Začal 11. novembra a bližšie informácie sa nachádzajú v článku.