Na cestu knihe Idem ja!

od | okt 7, 2021 | Osobitný článok

 

Takúto knihu sme pre liturgickú formáciu mladých veľmi potrebovali. Je myšlienkovo hlboká, precízne formulovaná, s formačným dopadom, s výzvou do aktivít, s množstvom výziev, hier, príbehov, humorných anekdot i obrázkov. Ponúka provokačné inšpirácie a v kombinácii vyššie uvedeného prináša medzi mladých osviežujúceho ducha.

2106_12_spravy_bratislava_kniha_02

Primárne je venovaná miništrantom, ale nielen im. Aj birmovanci po nej istotne radi siahnu! Publikácia prináša základy liturgickej služby a tá sa môže preberať aj na stretnutiach rôzneho typu. Bez veľkých okolkov ju animátori môžu používať ako dômyselný itinerár, ktorý ich vedie vpred krok za krokom. Katechéti si ju nevedia vynachváliť a poškuľujú po nej aj kostolníci. No najväčší prínos má pre jednotlivcov. Že je toho tam až príliš? Presvedčte sa! Nech teda kniha Idem ja! vami pohne a nech poslúži, aby rástla vaša svätosť i služba Bohu a ľuďom.

Viac informácií o knihe získate na adrese: lusko@sdb.sk.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

List poďakovania

Milí dobrodinci a priatelia diela dona Bosca, s úprimnou radosťou a vďačnosťou sa k vám dnes obraciam v tomto, pre saleziánsku rodinu, výnimočnom období, v ktorom slávime našu patrónku a matku.

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.