100 rokov života dona Jozefa Hrdého

od | mar 20, 2023 | Saleziáni

 

Salezián don Jozef Hrdý sa narodil 10. apríla 1923. Ak Pán Boh dá, o niekoľko dní oslávi krásnych 100 rokov svojho života.

Don Hrdý je najstarším saleziánom slovenskej provincie. V súčasnosti žije v domove seniorov v Šaštíne. Aj na tomto mieste je v živom kontakte so saleziánmi aj s ostatnými ľuďmi, ktorým počas svojho života poskytoval svoju kňazskú službu.

Oslava narodenín sa bude konať v nedeľu 16. apríla 202310:30 hod. svätou omšou v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne ako poďakovanie za dlhý a plodný život dona Hrdého. Po svätej omši bude spoločné stretnutie a pohostenie v priestoroch kláštora.

Kvôli lepšej organizácii celej oslavy je potrebné potvrdiť účasť záujemcov do 1. apríla 2023 na e-mailovej adrese: sekretariat@saleziani.sk.

Hrdy 03 2023 02

Jozef hrdy 04 2022 01

 

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Po dlhšej odmlke pozdravujeme z Luníka IX a ponúkame vám stručnejší prierez našich jesenných podujatí.

Poprad

Pozdravujeme z Popradu. Náš nový spolubrat Ján Drgoň ukázal všetkým, aký je šarkan, a na miestnej šarkaniáde atakoval výškou letu svojho šarkana pristávacie lietadlá.

Rorátne sväté omše v Novej Dubnici

Počas adventu sa ráno zvyknú slúžiť rorátne sväté omše. Aj saleziáni v Novej Dubnici ich slávia vo farskom kostole a na Spojenej škole sv. Jána Bosca.

Námestovo

Naši animátori zažili nádherný animátorsky jesenný víkend na fare v Lúčkach. Tu sa mohli ešte viac spoznávať a pri rozličných aktivitách vytvárať osobné vzťahy.